Sprzątała firmę i systematycznie ją okradała – tablety wynosiła w workach na śmieci

Lęborscy policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę podejrzaną o kradzież trzech tabletów o łącznej wartości ponad 7 tysięcy złotych. Sprzęt należał do jednej z firm działających na terenie Łeby, gdzie kobieta wykonywała prace porządkowe. Jedno z urządzeń zostało zauważone na stronie internetowej lombardu, co pozwoliło funkcjonariuszom szybko dotrzeć do podejrzanej.

Zgłaszająca przedstawicielka firmy nie była w stanie wskazać sprawcy, jednak odnalezienie tabletu w ofercie sprzedaży stało się przełomowym tropem. Policjanci zabezpieczyli urządzenie i ustalili, że zastawiła je mieszkanka Lęborka. Wkrótce potem kobieta została zatrzymana w swoim domu.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-latka miała dostęp do większości pomieszczeń w firmie. Od grudnia ubiegłego roku do stycznia systematycznie wynosiła z budynku kolejne tablety, ukrywając je wcześniej w workach na śmieci. Później zabierała je ze sobą, chowając wśród własnych rzeczy, a następnie zastawiała w lombardach.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie kobiecie trzech zarzutów kradzieży. Za to przestępstwo grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *