Starogard Gdański: Kryminalni przejęli ponad 3 kilogramy narkotyków

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, u którego zabezpieczono znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli między innymi marihuanę, haszysz, amfetaminę i klefedron. Łącznie przejęto ponad 3 kilogramy środków odurzających, które nie trafią już na lokalny rynek.

Zatrzymanie na parkingu

Do zatrzymania doszło w nocy z wtorku na środę na jednym z osiedlowych parkingów. Policjanci mieli podejrzenia, że 24-latek może przewozić zabronione środki. Podczas kontroli drogowej i przeszukania samochodu kryminalni znaleźli w bagażniku niebieską walizkę, a w niej trzy worki z suszem roślinnym. Mężczyzna przyznał, że narkotyki należą do niego.

Przeszukanie miejsca zamieszkania zatrzymanego ujawniło kolejne porcje środków odurzających oraz foliowy worek, w którym znajdowało się ponad 28 tysięcy złotych. Całość została zabezpieczona jako materiał dowodowy.

Zarzuty i grożąca kara

24-latek został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonych dowodów usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, odpowie w warunkach recydywy. Śledczy złożyli wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło/Zdjęcia: Pomorska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *