Policjanci z Bytowa zatrzymali młodego kierowcę, który swoją nieodpowiedzialną jazdą stworzył poważne zagrożenie w centrum miasta. 22-latek, prowadząc Volkswagena Golfa, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i rozpoczął ucieczkę, podczas której złamał szereg przepisów ruchu drogowego.
Do zdarzenia doszło w centrum Bytowa. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierującego do rutynowej kontroli drogowej, jednak mężczyzna, zamiast zareagować na sygnały świetlne i dźwiękowe, postanowił przyspieszyć i podjąć ucieczkę. Przemieszczał się ulicami miasta z prędkością przekraczającą 100 km/h, nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.
W trakcie pościgu mężczyzna popełnił wiele wykroczeń – wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii, ignorował przejścia dla pieszych, nie ustępował pierwszeństwa pieszym i jechał wbrew obowiązującym przepisom drogowym. Mundurowi naliczyli mu aż 73 punkty karne.
Policjanci zakończyli pościg na jednej z posesji, gdzie 22-latek próbował się ukryć. Jak się okazało, powodem jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania pojazdem – młody mężczyzna wcześniej stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość. W rozmowie z funkcjonariuszami tłumaczył, że bał się konsekwencji zatrzymania.
Jak informuje bytowska komenda, teraz konsekwencje będą znacznie poważniejsze. 22-latek odpowie nie tylko za liczne wykroczenia drogowe, ale również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bytowie




