Pijany kierowca Audi wjechał prosto pod Passata – miał blisko 2,5 promila!

Nietrzeźwy kierowca Audi doprowadził do kolizji na skrzyżowaniu w Kłobuczynie (gm. Kościerzyna). 55-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu i nie ustąpił pierwszeństwa, uderzając w prawidłowo jadącego VW Passata. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 16 lutego 2026 roku, około godziny 16.40. Zgłoszenie o kolizji wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, a na miejsce skierowano patrol.

Funkcjonariusze ustalili, że 55-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, kierujący Audi, wyjeżdżał z drogi podporządkowanej – z ul. Łowieckiej. Na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Volkswagenem Passatem.

Blisko 2,5 promila i utrata prawa jazdy

VW Passatem jechał prawidłowo drogą krajową nr 20 58-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego. Jak informuje policja, kierowca Volkswagena był trzeźwy.

Podczas kontroli trzeźwości kierującego Audi wyszło na jaw, że ma on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a dalsze czynności w sprawie będą prowadzone pod kątem odpowiedzialności karnej.

55-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także za spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło/Fot: Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *